7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Словенија: Фајон го напушта Европскиот парламент

Претседателката на словенечката партија на Социјални демократи Тања Фајон ќе ја напушти функцијата пратеник во Европскиот парламент и ќе биде претседателка на Парламентот или министерка во Владата на Словенија, а дел од  словенечките медиуми објавија дека Фајон може да биде новата министерка за надворешни работи. Сè уште не е познато кој ќе ја наследи Фајон во ЕП, каде што таа е пратеник од 2009 година.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles