16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Угостителството е на добар пат да не го биде.  Фалат најмалку по 10 готвачи и келнери по објект. Заминаа на подобри места

Угостителството се соочува  со најтешките проблеми и голем дел од него тешко ќе го преживее постковидниот период. Предолгото  неработење готвачите и келнерите ги преквалификува и испрати на подобри места.

Во моментов  и во сезоната која претстои овој персонал е платен како никогаш.

Иако, за наши услови, станува збор за одлични примања  тие не се гаранција дека проблемот ќе се реши.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles