21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Црна Гора: Дојави за бомби  во училишта

Прекината е наставата во повеќе основни училишта во Црна Гора поради дојави за поставени бомби. Евакуирани се училишта во Никшиќ, Бар, Беране, Бијело Поље, Колашин, Херцег Нови, Цетиње. Дојави за бомби имало и во Општината и во судот во Бар. „На територијата на училиштето подметнати се бомби. Секогаш сонувавме за освета. Ние ќе се осветиме, ќе дојдеме во училиштето. Сè ќе убиеме. Никој нема да остане жив. Цел град ќе крвари”, е пораката што ја пренесува Радио телевизија Црна Гора добиена од евакуираните училишта.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles