17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Наставниците се вратија на работа и по речиси три недели наставата продолжи

По речиси три неработни недели , наставниците и учениците повторно се заедно, откако СОНК и Владата договорија „преговарачко полувреме“ .

Новиот почеток, е добар и за учениците кои имаа довболно време за свои активности.

Сепак, продолжението на наставата , олеснување им донесе на матурантите кои веќе изгубија надеж за нормален крај на учебната година.

Идентично  тече наставата и во останатите делови од Регионот.

Враќањето во училишните клупи и редовниот режим на настава , веројатно, не значи и навремено завршување на учебната година, зашто пропуштеното ќе се надополнува.

Дали  во меѓувреме СОНК и Владата ќе најдат заедничко решение, останува неизвесно, а нови предлози за решавање на ситуацијата, во моментов нема и од двете страни.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles