13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Стефан Јанев со нова партија

  Некогашниот службен премиер а подоцна и министер за одбрана на Бугароја Стефан Јанев  го објави името на неговата политичка партија . Според Јанев,  името Бугарско воздигање одговвара на сегашната состојба и интенциите на  партијата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles