15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

ПМФЛ: Шкупи поразен во Штип

Брегалница, по вторпат дома, триумфираше со најдобрите екипи во  Првата лига- Македонија ЃП и Шкупи, кои беа победени со по 4-1. Со најдобрата екипа во Првата лига, Брегалница играше  како што милуваа и фановите. Нема, ама баш никаков приговор ,за  извонредното издание на „сините“. Со оваа победа сините се зацврстени на шпеттата позиција,додека четири кола пред крајот Шкупи ја обезбеди титулата првак за оваа сезона…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles