12.5 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

15.000 фирми без плата за сработеното во март

Речиси 15 илјади фирми не поделиле плата за сработеното во март. Од 69 илјади фирми, во законскиот рок до 15-ти април, плата поделиле речиси 47 илјади работодавачи од Управата за јавни приходи. Тоа значи дека во предвидениот рок, дури 22.105 компании не ги исплатиле своите вработени. Некои од нив дале плата со задоцнување, но многумина не го сториле тоа.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,510FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles