11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

БиХ: Општи избори на 2-ри октомври

Општите избори во Босна и Херцеговина ќе се одржат на 2 октомври, одлучија денеска членовите на Централната изборна комисија. Средтсвата за спроведување мора да се обезбедат во рок од 15 дена од датумот на распошување на изборите, изјави претседателот на ЦИК Суад Арнаутовиќ по усвојувањето на одлуката на седницата во Сараево.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles