21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Раст на цените на становите

Цените на становите во првиот квартал на годината бележат раст од 12,4% на годишно ниво, а на квартално за 2,9%, покажуваат податоците на Народна банка. Највисока цена од 1.700 евра за метар квадратен е во Скопје.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles