11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Грција:  Нови мерки на помош  поради кризара

 Грција планира нов пакет мерки од 3,2 милијарди евра за да го намали притисокот врз буџетите на домаќинствата и бизнисите од зголемените цени на енергијата, изјави во петокот министерот за финансии, Христос Стаикурас. Како и многу други земји, Грција е во канџите на зголемените цени на гасот, струјата, горивото и храната од минатата година, влошени по руската инвазија на Украина на 24 февруари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles