15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Србија: Караџик ќе бара нов судски процес

 Поранешниот претседател на Република Српска, Радован Караџиќ, кој е осуден на доживотен затвор од Хашкиот трибунал, во телефонско интервју за агенцијата ТАСС изјавил дека има намера да побара повторно судење. Караџиќ моментално отслужува доживотна затворска казна во затворот Паркхурст, кој се наоѓа на островот Вајт во Ла Манш, во близина на брегот на Англија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles