7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Таблети за ученици од о. Чешиново Облешево

Во рамки на проектот за унапредување на основното образование, Општина Чешиново-Облешево од Министерството за образование и наука доби  таблети за учениците од социјално ранливите категории во општинските основни училишта. Целта е да им се овозможи еднаков и непречен пристап до користење на современи средства за учење и мултимедијални содржини корисни за нивното образование.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles