21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Унгарија: Орбан нема да го поддржи ЕУ ембаргото за нафта

 Унгарскиот премиер го повтори ставот на неговата влада дека нема да го поддржи новиот предложен пакет санкции на Европската унија против Русија, кој вклучува ембарго за увоз на нафта.

Говорејќи на државното радио, Виктор Орбан рече дека ембаргото би било како фрлање „атомска бомба“ врз унгарската економија. Но, тој исто така рече дека Будимпешта е отворена за други предлози доколку тие не им наштетат на интересите на Унгарија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles