7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Делчевец се јави од Мариупол. Градот е преполовен, се воведува воено-цивилна власт и претстои анексија 

Делчевецот Дарко Тодоровски, воен аналитичар ,  кој како дел од прес делегација изминатите неколку денови беше во неколку украински области, ја пренесува за ТВ Стар состојбата од местата на најжестоките воени дејствија.

Според него,  Мариупол е преполовен, се воведува воено-цивилна власт и претстои анексија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles