17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Избодените со нож маж и жена од Кочани, надвор од животна опасност

Состојбата со младата жена и маж од Кочани, кои вчера  со сериозни повреди од убод од нож беа донесени во Клиничката болница во Штип, се во стабилна здравствена сосотојба.

34-годишниот маж кој беше потешко повреден е симнат од Интензивна нега на Одделението за хирургија и тој е надвор од животна опасност.

Сепак, и тој и жената, во наредните денови ќе останат во болница на понатамошно лекување.

Во меѓувреме, полициската истрага за околностите под кои двајцата завршија во болница  со сериозни убодни рани е во тек.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles