11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

МЗШВ: Сите капацитети во функција на земјоделието

Сите капацитети на министерството за земнјоделство се ставени во функција на земјоделството и производството на храна, беше кажано денес на презентација на Планот за производство на храна. Во моментов течат пет јавни повици преку програмата за рурален развој, за набавка на трактор, набавка на мандри, силоси, опрема за тутун и рурална жена. Повиците се отворени, а крајниот рок за поднесување е до 20 мај.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles