15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Полицијата се повеќе е во служба на граѓаните, кажа во Делчево денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски

Полицијата е вистински чувар на законскиот поред,но најважно од се безбедноста на своите граѓани,стремејќи се од ден за ден да биде што повлиска до нив како нивен своевиден сервис,истакна денеска на централната свеченост на денот на полицијата седми мај во Делчево, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

ЕУ како референтна точка за иднината на Македонија, полицијата доследно спроведе повеќе суштински реформи во духот на европските востановени стандарди.Тоа резултира со формирање на повцеќе нејзини оддели, како0 на пример полицисклиот омбудсман,задолжен за контрола на квалитетот на работата и доследното исполнување на обврските од страна на полициските службеници. На централната свеченост се обрати и пшретседателот на републичкото собрание Талат Џафери.

Од денешната централна свеченост во Делчево беше испратена пораката дека полицијата била, е и останува доследна  на обврската, чувар на законот,редот и пред се безбедноста на граѓаните.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles