15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Во Свети Николе се реализираат повеќе клучни проекти

Во Свети Николе се реализираат повеќе клучни проекти поврзани со изградба и реконструкција на инфраструктура, но и витални објекти како што се асфалтирањето на потегот Бел камен – Рудина и изградбата на новата зграда на ТППЕ .

Паралелно со ова се работи на повеќе локации истовремено. Се гради канализација во село Пеширово, во скоро време ќе започне и во село Мустафино, градинка која се гради во село Ерџелија, за една ќе започне изградба на нова балон сала во просториите ООУ „Даме Груев“ во село Ерџелија, ќе се асфалтираат потези во повеќе села. Паралелно веќе започна со реализација водоводот во село Орел кој е проект на Светска банка.

Ова се проектите кои светиниколскиот градоначалник Дејан Владев ги презентираше пред партиската потпретседателка Гордана Димитриеска Кочоска

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles