16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Започна изградбата на велосипедска патека долж постоечката пешачка, се најавуваат и други проекти

Започна изградбата на велосипедската патека покрај реката Брегалница која ќе се движи долж постоечката пешачка патека. Новата велосипедска патека ќе ги поврзува Ново Село и населба Балканска.

Освен изградбата градоначалникот најави и целосно осветлување на патеката од населбата 8-ми Ноември до нас. Балканска и реконструкција на веќе постоечките светилки од Ново Село до 8-ми Ноември. Исто така најави и други проекти во ова подрачје.

Изградбата на оваа патека се очекува да заврши пред почетокот на летото, односно за 2 месеци.

На овој начин, ќе се обезбедат две паралелни патеки една за пешачење и друга за возење велосипед, со што ќе се зголеми и безбедноста на сите рекреативци.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles