21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Наскоро нов спортски терен во Крупиште

Нов спортски терен наскоро ќе добијат жителите од Крупиште.  Веќе е потпишан договорот со изведувачот за 3 спорткси терени во општина Карбинци и тоа : Реконструкција на постоечкото игралиште во Карбинци; Ново игралиште во Крупиште и Асфалтна површина за повеќе намени во село Кучица. За овие 3 проекти општина Карбинци ќе издвои 1.700.000 денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles