16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Општествено корисна работа во Пехчево

Во Пехчево е реализирана акција за општествено-корисна работа за подобрување на животната средина, а во неа учествуваа вработени во општинската администрација. Акцент беше ставен на дивите депонии, подигнување на комуналниот отпад, чистење на улиците и парковите како и фарбање на оградите на мостот на Пехчевска река, информираат од општината.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles