11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Купишта ѓубре околу дабот во Бели

Култниот даб во кочанското село Бели кои има седум столетоија стара историја и во последните 15 години е под посебна заштита, е место околу кое излетници исфрлале купишта ѓубре. Ова е уште еден пример за некултурата и негрижата на поединци кон природното наследство на регионот. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles