3.8 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Јавен повик од фондот за иновации

Фондот за иновации и технолошки развој денес го објави првиот јавен повик за оваа година, со кој вкупно шест милиони евра се ставаат на располагање за подршка на домашните компании. Јавниот повик  се однесува на кофинансирани грантови на микро, малите и средните компании за технолошки развој и убрзан економски раст.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles