15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Во Кочани и Зрновци се делеле дрога и алкохол на малолетници

Дрога и алкохол во два одделни случаи им биле давани на малолетници во Зрновци и Кочани. Во првиот случат, три лица, во автомобил и овозможила на девојка од 17 години д апуши марихуана. Полициски службеници ја пронашле и одзеле марихуаната, а по комплетирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Пет лица помлади од 18 години , пак, биле служени со жесток алкохол во угостителски објект во Кочани. Контролите полицијата гои извршила во дсоцните вечерни часови, а против одговорното лица, вработен и правното лице , се поднесени кривични пријави.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles