15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

ЛС- Штип: Решение за кучињата скитници

Општината го распиша тендерот за изнор на најповолен економски оператор кој ќе го реши проблемот со кучињата сктиници во градот. Обврската, освен хуманотот третирање на овие жиивотни е истиот да има свој стационар соглчасно утврдените европски стандарди.Градоначалникот Јорданов изразува општимизам дека во текот на наредниот месец, проблемот со кучињата скитници градот ќе го нема.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles