11.2 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Почна аплицирањето за бескаматниот кредити

Од денеска почна аплицирањето за бескаматниот кредит за обртни средства за компании погодени од енергетската и економската криза. Кредитната линија е наменета за микро, мали и средни претпријатија, трговци поединци и занаетчии кои плаќаат данок на реален приход и се регистрирани во земјава. Минималниот износ на кредит е 185.000 денари, а максималниот износ 3.000.000 денари. Рокот на отплата е од 12 и од 18 месеци со вклучен грејс период од шест месеци во двата случаи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles