7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: 54% од Бугарите се плашат од руска окупација

Две третини од Бугарите стравуваат дека Москва ќе пријави напад врз објекти во Бугарија, додека повеќе од половина стравуваат дека Русија може да ги окупира, вели истражување спроведено од агенцијата ЕСТАТ во земјата. Истата анкета вели дека тројца од четворица Бугари се плашат од употреба на нуклеарно оружје, пренесува Б92. Ова би можело да биде објаснување зошто таа земја не е за поостра политика кон Москва, пишува Еурактив.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles