15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Делчево: Реконструкција на дел од ул „Острец“

Во тек се градежните работи за реконструкција и проширување на критичната кривина на ул „Острец“ која е главна сообраќајница во населбата Трети реон во Делчево. Во моментов се гради потпорен ѕид во должина од околу 30 метри и висина до 2, 5 метри, по што ќе следува проширување на коловозот и изградба на тротоар. Реконструкцијата на оваа улица е дел од големиот инфраструктурен проект кој се преализира преку МТВ и Светска банка, вреден околу 800.000 евра.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles