7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Зголемен број барања за градежни дозволи

Во март годинава се издадени 373 одобренија за градење, што е за 10,4 проценти повеќе во однос на март лани Според издадените одобренија за градење, предвидената вредност на објектите изнесува 4 585 341 илјада денари,што е за 12.1 % помалку во однос на истиот месец од претходната година, објави Државниот завод за статистика.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles