13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Карбинци: Се расчистува депонијата кај Козјак

Денес започна расчистувањето на  дивата депонија покрај патот над селото Козјак во општина Карбинци. Активностите се дел од уредување на животната околина и чистење на депониите на територијата на Општината.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles