11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

По две годишна пауза повторносе организираат матурските прослави

По две годишна пауза поради корона пандемијата средните училишта повторно ќе организираат матурски прослави.

Возбудата и еуфоријата кај средношколците е евидентна, зашто се враќаат на стариот начин на завршување на еден важен дел од нивниот живот:

Идентичлна е состојбата и возбудата кај матурантите во целиот регион. Особено внимание привлекуваат  делчевските матуранти кои ја задржаа традицијата да продефилираат низ делчевските улици.

Но освен радост и возбуда, матурските со себе носат и многу високи трошоци кои матурантите, уште од сега ги пресметуваат:

Оваа година во државата средно образование завршуваат 16.986 матуранти.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles