13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Штип детално се уредува населба по населба, градежните активности сега се сконцентрирани во насебата Македонка

Пролетната офанзијва ја зафати и штипската населба Македонка која беше заборавена од надлежните со години. Градоначалникот Иван Јорданов денес изврши увид на градежните активности.

За жителиоте ова е решавање на долгогодишен проблем со кој тие секојдневно се соочуваат.

Инаку освен во Македонка на подобрување на патната инфраструктура и обнова на тротоарите се работи на неколку локации во Штип.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles