22.7 C
New York
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Незадоволство поради немање вода на ул Борко Талев во Штип. Градоначалникот Јорданов најавува генерално решавање на проблемот

Континуиран недостаток на вода се случува на повеќе места централното градски подрачје во Штип. Најголеми проблеми се појавуваат на ул Борко Талев, каде реакциите на граѓаните се се погласни.

Проблемите во овој дел од градот во последните денови на Исар му одзедоа многу време и напори , а проблемот се уште стои:

Сепак, Борко талев не е единственото проблематично место кое Исар го става пред свршен чин. Водоводната мрежа во Штип е во катастрофална состојба и веројатно времето за генерално решавање на проблемот е дојдено.

Во меѓувреме, од Исар убедуваат дека на сите случаи ќе работат 24/7, а директорот Трајќе Здравков го повикува граѓаните да ги пријавуваат сите дефекти.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,363FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles