11.2 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Природа и здравје – Со кромид против многу тегоби

Лекува силни главоболки, ја намалува температурата, ја ублажува кашлицата… кромидот може да ви помогне при многу здравствени проблеми.

Овие народни лекови од кромид ќе ви помогнат во многу ситуации…

Може да се користи како облоги.

Во случај на силна главоболка, отоци или болка во увото, од голема помош ќе ви биде доколку на местото кое ве боли држите облога од ситно исецкан кромид замотан во стерилна газа.

При зголемена температура облоги од кромид држете на нозете.

Можете да подготвите и сок од кромид за да го подобрите имунитетот.

Исецкајте го кромидот на парчиња и ставете го во соковник и исцедете сок од него. Доколку имате проблем со белите дробови, помешајте сок од кромид и лажица мед и земајте ја оваа лековита мешавина два до три пати на ден.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles