16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Природа и здравје – Микс од 5 состојки за подобро здравје

Во денешнава рубрика „Природа и здравје“ го споделуваме народниот лек за кој се вели дека прави чуда за општата здравствена состојба на организмот. Станува збор за микс од пет состојки.

Потребни се: ½ лажичка ѓумбир. ½ лажичка цимет, на врв на лажичка куркума, прстофат кардамон, 1 лажичка мед, 500 ml вода

Ставете ја водата на тивок оган. Кога ќе зоврие додадете ги ѓумбирот и циметот. Потоа додадете куркума, кардамон и промешајте. Оставете го сето тоа да врие околу 5 до 10 минути. Оставете да се излади десетина минути, а потоа процедете го чајот и засладете го со мед.

Пијте го овој чај секое утро и ќе останете здрави и витки.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles