1.6 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Претстојат законски реформи. Ке се оданочуваат ли и штедните влогови?

Престојат законски реформи кои , мегу другото, се однесуваат и на граѓанските штедни влогови.
Ова било најавено на средбата на директорката на УЈП Сања Лукаревска, министерот за финансии Фатмир Бесими и директорката на Царина Славица
Кутиров каде се дискутирало за даночните реформи. Доколку тоа се случи, ке бидат оданочени околу 220 милијарди денари колку што македонските грагани во монетов имаат во банките во државата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles