1.6 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Природа и здравје – Со сода бикарбона против брчки

Сода бикарбона е една од намирниците со најширока примена. Многумина ја користат во своето домаќинство за чистење, но таа прави чуда и за вашиот организам.

Со правилна употреба на оваа намирница, ќе го искористите максимумот од нејзините бенефити. Покрај тоа што може да се користи за чистење, за детокс на организмот, како и во исхраната, содата е одлична и кога станува збор за негата, а  особено е корисна за масна кожа.

Ако имате проблем со темни подочници, а уморот дополнително ја влошува состојбата, испробајте го овој раствор од сода бикарбона и вода.

Во 2 децилитри топла вода додајте 1 лажичка сода, добро промешајте и натопете неколку тупфери во растворот. Поставете ги под очите, оставете да делуваат 10 минути, па измијте со млака вода.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles