1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Пробното машинско чистење на кочанскиот парк

Делови од Градскиот парк пробно беа чистени со вода под висок притисок. Според  Општина Кочани ваквиот начин на  машинското чистење со воден притисок се покажало успешно, за разлика од претходно користените машини за чистење на гранитните плочки во Трговскиот центар. Според најавите, Општина Кочани ќе пристапи кон јавна набавка на индустриски вап-машини со кои континуирано ќе се одржува хигиената на јавните подни површини.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles