1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Беровчаенц и Виничанец излетале од коловозот.

Тешки телесни повреди за сопатничката и уништен автомобил марка Сузуки свифт е епилогот од вчерашната сообраќајка во беровското село Русиново. Во критичниот момент , возачот, 55 годишниот С.С., жител на спомнатото село од засега неутврдени причини излетал од патот, при што неговата сопатничка С.С. поминала со тешки телесни повредии е згрижена во штипската Клиничка болница. Неколку часа подоцна, на магистралата Штип – Делчево кај местото викано Сланечки дол, виничанец со својот Голф излетал од патот.Со тешки телесни повреди, 37 годишниот Г.Ц. е хоспитализиран во штипската Клиничка болница. Увидни екипи од беровската и виничка полициска станиоца извршиле увид.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles