1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Дизелот поскапува за 3 ден

Регулаторната комисија за енергетика на денешната седница донесе нова одлука за цените на горивата во малопродажба со која се врши нивно зголемување.

Најголемо поскапување ќе има кај дизелот кој поскапува за 3 денари и ќе се продава по цена од 101,5 денари за литар. Поскапување ќе има и кај бензините за 0,5 денари за литар. Со оваа измена Еуросупер 95 ќе чини 89,5 денари за литар, додека Еуросупер 98 ќе се продава по цена од 92 денари.

Ова е првпат дизелот да биде поскап од бензинот за 12 денари по литар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles