1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Бизнисмен од Кочани приложи апсурдна сметка. За потрошена струја 71 000 денари, за пренос и диструбиција 384.000 денари.

Жител и бизнисмен од Кочани на својот ФБ профил објави апсурдна сметка за струја која треба да ја пати до 6 септември. Според неа, за потрошена електрична енергија треба да плати 71 000 денари, а за пренос и дистрибуција неверојтни 384.509,32 денари.

Друштво погледнете ја сметката за струја, потрошени електрична енергија во вредност од 71.231 денар, а надомест за пренос и дистрибуција 384.509 денари!!! Ваква кражба може да ја има само со согласност од власта, и трпете си, ќутете си, па и на ваша глава ке дојде таква сметка после ќе се чудите кој ќе ви помогне!!! П.С ако сакате да спиете мирно, време е да се разбудите од 30 годишниот сон!!!“

Како ЕВН дојде до оваа сметка и каде е проблемот, за вакви и слични случаи вчера објаснуваше претседателот на Регулаторна комисија , Марко Бислимовски.

Поради високата цена на преносот на електрична енергија, Комората з аенергетика вчера побара одземање на лиценцата на ЕВН.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles