1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Климатските промени и здравјето на луѓето

Климатските промени се битен фактор за здравствената состојба на граѓаните, едногласни се лекарите. Еден од негативните фактори од нив се алергиите, кои за љубов на вистината не се појава карактеристична за овој период од годината.

Кој базичен чекор е во тој момент кога ќе се претчувствува дека не е нешто во ред со нашето здравје.

Затоа, лекарите апелираат умереност во се , но по можност консумација на здрава храна од природен карактер и доследно почитување во земање на пропишаната терапија кај хронично заболените лица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles