1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Јавен повик за линиски превоз во Штип

Општина Штип распиша јавен повик за превозник кој ќе го организира линискиот превоз во Општината.  Договорот би бил со важност од 5 години, а субвенциите од страна на општината се во висина од 30 до 80 денари по изминат километар во зависност од линијата. Краен рок за поднесување на понудите е 19. септември до 12.00 часот, а отворањето е предвидено за еден час подоцна.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles