1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

ВМРО ДПМНЕ во Собранието ја поднесе иницијативата за референдумски потписи

Денес ВМРО ДПМНЕ до Собранието и официјално ја достави Иницијативата за утврдување на уредноста за собирање референдумски потиси. Координаторот Никола Мицевски се надева дка од правно -формален аспект се е според законот .

Вчера, ВМРО ДПМНЕ на власта освен поддршка во референдумското изјаснува повторно и предложи и парлемантерни но овој пат и претседателски избори.

Од друга страна од СДСМ сметаат дека во време на голема економска и енергетска криза, сега воопшто не е момент за вакви иницијативи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles