1.6 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Финасиска поддршка за набавка на силоси

Дваесет и четири земјоделски стопанства ќе ја искористат мерката за финасиска поддршка во набавка на силоси со капацитет до 25 тони за складирање на јачмен, овес, ‘рж, тритикале и пченка по априлскиот јавен повик  од Агенцијата за финасиска поддршка во земјоделството и руралниот развој,, информира Министерството за земјоделство. Максималниот износ на финансиската поддршка е до 1.000.000 денари по корисник, во форма на кофинансирање до 75 отсто од вкупната вредност на набавката.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles