1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

ВМРО ДПМНЕ нема да влезе во вртлог на собраниски иницијативи и со Бугарија ке репреговара за сите проблеми, најави Мицковски

ВМРО ДПМНЕ нема да влегува во вртлог од иницијативи откако Џафери ја одби иницијативата за референдум. Спорниот за нив договор со Бугарија ке биде предмет на репреговарање, вели Мицковски.

Во однос на т.н. Балансер за вработување на Албанци и други етнички припадници во државната админстарција Мицковски е категоричен.

Оваа тема во јавноста повторно стана актуелена по објавените резулатите од спроведениот попис по што Министерството за информатичко општетство пресмета дека Албанскиот етникум во државната администрација треба да биде застепен со 31% иако во државата живеат далеку помалку.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles