1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Хрватска:  Во Украина загина хуманитарец

Во Украина загина 29-годишниот Андро Фабијаниќ од Загреб, кој активно им помагаше на украинските семејства и ветерани, пренесува „Нови лист“. Фабијаниќ загина  во експлозија на противтенковска мина при доставување помош.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles