1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Владата да ги субвенционира штипјани со 80 мил евра да си ги платат сметките за струја, предлага советничката група на ВМРО ДПМНЕ

Советничката група на ВМРО ДПМНЕ Штип, на Владата и предлага на штипјани да им ги субвенционира сметките за струја исто како што на скопјени им помага за парното греење.

По предлогот на своите сопартијци, штипскиот градоначалник го толкува како нужна помош во овој момент за граѓаните да се справат со кризата.

За штипјани, предлогот е на место и единствен начин како тие поедноставно да ја поминат грејната сезона.

Сумата која ВМРО ДПМНЕ ја бара до Државата за сунбевционирање на струјата на штипјани е 80 милиони денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles