1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Косово: Пратеник – Имаме оружје да одговориме на напад

Пратеникот на Самоопределување, Мефаиљ Бајчиновци, изјави дека Косово е подготвено и има доволно оружје да одговори на евентуален напад, пренесува „Репортерс“.Косово е подготвено за секаков напад. Владата, полицијата и безбедносните агенции се подготвени. Вооружени сме и имаме финансиски средства“, рече Бајчиновци. Албин Курти во последните месеци често ги повторуваше во медиумите своите изјави за можна војна на Косово и обвинувањата против Србија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles