8.6 C
New York
Monday, February 6, 2023

Buy now

spot_img

Лекарски совети – Катаракта

Перде или наметка е поматнувањето на природната леќа на човекот. Леќата е расположена зад зеницата и нејзината функција е сврзана со фокусирањето на различни далечини и добивање на јасна слика. Поматнувањето на леќата води до разсејување на светлината, замаглување на видот и постепено намалување на видот.

Катарактата може да биде вродена и наследена.

Катарактата лесно може да се забележи, затоа што со нејзината катаракта на окото јасно се гледаат промените.

За лекувањетона катарактата Систина офталмологија има едноставно и брзо ,а најважно од се безболно решение, а нуди и прегледи по завршувањето на третманот со што целосно се следи состојбата со катарактата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles